9 Haziran 2010

SICAK TEXSAS VE HAFTA SONU KAÇAMAĞI
Texsas denilince  akıla gelen ilk manzara  kovboylar, sonu gözükmeyen çöl ve sıcak havadır. Kovboy kısmını bilmiyorum, çölüde görmedim diye bilirim çünkü her taraf yemyeşil ve orman. Ama sıcak havanın yaklaşdığını  tam 3 haftadır ki  hissede biliyoruz. 9 aylık okul yorgunlugunu atmak,  ve yakıçı sıcaklara fazla yakalanmadan geçen hafta sonu bir kaç arkadaşla kaçamak yaparak Austinin görülecek en güzel yerlerini gezdik. Bir hafta üst-üste yaşadığım  sıkıntılara, canımı sıkan bir kac haberin verdiyi bunaltıya  ilac gibi gelen bu geziden bir kaç kare de blogda paylaşmak istedim.

 OASİS  Austinin en güzel manzaralı restorantı . Hafta sonu  canlı müzik eşliğinde akşam yemeyi için   gelenlerden sadece manzarasını izlemek isteyenlerde yer bulunmuyor malesef . Bu yüzden önceden yer ayırtmak gereke bilir.  Burdan güneşin dogduğu  ve battığı anı görmek her şeye deyer .

                                           2. Mekan Mozart`s kafesiydi.


Burda sincap görmek çok normal. Bütün sincaplar adam görünce kaçarlar. Mozart kafesinin sincabı gelenlere o kadar alışmış ki artık kimseden korkmuyor ve hatta bize  meydan okuyacak gibi kameramıza bakınca korkumdan yerimden firlayıp kalktım .Tabi bu manzara etrafımda olan insanların bana  hayvan sevmeyen yabani bir ruh gibi  bakmalarına sebeb oldu. Ama sanırım sincap onların kemerasını da yiyecek zannederek üzerlerine atlamak isteseydi benim yaptığımdan daha beterini yaparlardı.

Şu anda pilastik kaşığı yalamakla meşgul.
Şimdi de ona yaklaştırdığım kamerayı yiyecek zannederek üzerimize atlama pilanı kuran bir sincap görüyorsunuz.

3. mekan da  Austini bütün güzelliği ile göre bileceyimiz  yerdi.  Tam adını unutdum ama halk diliğle desek Tepeye çıkdık.
 2 yorum:

 1. Samirecim stres atmana sevindim canım fotolar harika paylaşım için teşekkürler. Bende yakında Texasa taşınıyorum inşallah, Dallasa gelirsin inşallah oralarıda beraber gezeriz :)
  Cuman ve recebi şerifin hayrlı mübarek olsun canımarkadaşım dualarda buluşalım.

  YanıtlaSil
 2. fotoğraflar harika, güzel bir gün geçirmişsiniz ne güzel, arada sırada değişiklik insana iyi geliyor:)
  ayrıca güzel yorumun için de çok teşekkürler ediyorum, hem tariflerden yararlanmana hem de yeni şablonu beğenmene çok sevindim:))
  sevgilerimle...

  YanıtlaSil

Teşekkürler yorum yazdığınız için .. Beni çook mutlu ettiniz. :)

✿Mutfak Dili ✿ © Ocak-2015. Destek-Blogger

Blog design-Tasarım-GÜL TASARİM